Menü

Class

Aşağı
Doctor Who'nun spin-off projesi olarak oluşturulan 'Class' BBC Three kanalının yaklaşan bilim kurgu dizilerinden biridir.

Dizinin senaryosu ve geliştirmesi, bu sene vizyona giren "A Monster Calls / Canavarın Çağrısı" filmininde senaristi olarak bilinen Amerikalı gazeteci ve yazar Patrick Ness'e aittir. Çekimler Edward Bazalgette (3 bölüm), Philippa Langdale (2 bölüm), Wayne Yip (2 bölüm) ve Julian Holmes (1 bölüm) tarafından yapılmıştır. Steven Moffat ve Brian Minchin'ın da yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizi BBC Walesve BBC Worldwide şirketleri tarafından üretilmektedir. Yapımcı koltuğunda ise Doctor Who'nun dokuzuncu sezonunda da yapımcı olan Derek Ritchie oturmaktadır. İlk sezonu sekiz bölümden oluşacak gösterinin prömiyer tarihi 22 Ekim 2016 olarak ayarlanmıştır. Bölümleri yaklaşık 45 dakikadan oluşmaktadır.

Başrolünü Greg Austin'in (Mr Selfridge) paylaştığı dizide ayrıca Fady Elsayed, Sophie Hopkins, Vivian Oparah ve Katherine Kelly (The Night Manager, Happy Valley) rol almaktadır. Nigel Betts (Boy Meets Girl), Paul Marc Davis, Anna Shaffer ve Cyril Nri (The Bill) ise tekrarlayan rolleri ile dizide görünecek isimlerdir. Ayrıca "Doctor Who" dizisi ile bilinen, En İyi Kısa Film Akademi Ödüllü İskoç aktör Peter Capaldi de dizide misafir oyuncu olarak rol alacaktır.

4 Nisan 2016 tarihinde çekimlerine başlanan dizi 2 Eylül'de tamamlanmıştır. 22 Ekim'de yayınlanacak ilk bölüm "The Prom" olarak adlandırılmıştır. Amerika'da gösterimi ise BBC America kanalında yapılacaktır.Dizi, Doctor Who ile özdeşleşen, Clara Oswald'ın da öğretmenlik yaptığı kurgusal "Coal Hill Academy" öğrencileri ve personelini merkezine almaktadır. Her birinin kendi sırları ve istekleri vardır. Bir yandan arkadaşlar, ebeveynler ve okul çalışmalarının stresi ile uğraşırken, diğer yandan zaman ve uzaydan gelen tehlikelerle savaşmak zorunda kalacaklardır.
Dizi İsmiClass
Sezon Sayısı1 Sezon
Bölüm Sayısı8 Bölüm
Dizi TürüBilim Kurgu, Dram
Yayın Yılı2016
IMDB Puanı7.0
OyuncularFady Elsayed, Greg Austin, Sophie Hopkins
Yayın DurumuFinalini Yaptı
AraştırGoogle'da Ara Google Haberler'de Ara IMDb'de Ara TMDb'de Ara Wikipedia'da Ara TuneFind'da Dizi Müziklerini Ara Facebook'ta Ara Twitter'da Ara YouTube'da Ara Instagram'da Ara

Class izle
Geri Yukarı Menü Aşağı İleri
www.000webhost.com